Deprecated: Non-canonical cast (double) is deprecated, use the (float) cast instead in /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/xmlrpc.php on line 216

Deprecated: Non-canonical cast (boolean) is deprecated, use the (bool) cast instead in /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/xmlrpc.php on line 235

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/init.php:21) in /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-includes/feed-rss2-comments.php on line 8
Comments on: Pomyliłem się https://szczepanek.org/2003/07/28/pomylilem-sie/ Rodzina zawsze - oboista, inżynier czasami Tue, 29 Jul 2003 12:40:26 +0000 hourly 1 By: nestor https://szczepanek.org/2003/07/28/pomylilem-sie/#comment-706 Tue, 29 Jul 2003 12:40:26 +0000 http://szczepanek.org/?p=752#comment-706 *manipulacja*

a ja twierdzę, że dane są czystą manipulacją. Liczbami się świetnie manipuluje.

]]>
By: jarek https://szczepanek.org/2003/07/28/pomylilem-sie/#comment-704 Tue, 29 Jul 2003 07:02:03 +0000 http://szczepanek.org/?p=752#comment-704 *Szansa po zdradzie?*

To bardzo teoretyczne pytanie, ale spróbuję teoretycznie odpowiedzieć. Osoby, które po zdradzie potrafiły dla dobra nadrzędnego Rodziny wybaczyć sobie i dalej żyć razem znam. Czy znam osoby, które kilka razy wybaczały zdradę nie wiem. Ponadto zdrada została tutaj zawężona do łóżka, a przecież jest jeszcze zdrada wzrokiem, słowem…

Myślę, że podstawą wybaczenia zdrady musi być, stanięcie współmałżonka w prawdzie i przyznanie się do zdradzania. Zapewne były heroiczne osoby, dla których świętość Sakramentu Małżeństwa prowadziła do 77-krotnego przebaczenia współmałżonkowi… choć pozostało to tajemnicą alkowy.

W moim odczuciu błędnie postawiłeś pytanie! Dla mnie pytaniem najważniejszym jest takie: Czy widząc piękną atrakcyjną osobę poza małżeństwem winienem oprzeć się pokusie? A jeśli tak to czy wystarczy raz, czy dwa razy, czy też należy 77 razy opierać się pokusie…

W moim odczuciu tylko ciągły odpór pokusie, a więc 77-razy “NIE” jest właściwą drogą w życiu. Bo jak się dało jednej osobie słowo, to trzeba być mu wiernym po grób. Słowo ma siłę! A przebaczenie, jest oparte na Miłosierdziu Bożym.

]]>
By: notomorrow https://szczepanek.org/2003/07/28/pomylilem-sie/#comment-703 Mon, 28 Jul 2003 21:40:42 +0000 http://szczepanek.org/?p=752#comment-703 *pytanko*

a takie(j/mu) ktory zdradzil/a juz raz – dac druga szanse? trzecia? czy wedlug Biblii – do 77 razy sztuka?

]]>
By: Wolny, przystojnieczek Maku https://szczepanek.org/2003/07/28/pomylilem-sie/#comment-702 Mon, 28 Jul 2003 20:52:03 +0000 http://szczepanek.org/?p=752#comment-702 *qrde ale dekadencja*

no comment :P. A moze jednak. Wierze ze jest sporo ludzi (kobitek) na swiecie ktorzy maja podobne podejscie do zycia, podejscie chrzescijanskie. Dlatego kazdej daje sznase i nikogo nie przekreslam :).

]]>
By: jarek https://szczepanek.org/2003/07/28/pomylilem-sie/#comment-700 Mon, 28 Jul 2003 19:53:05 +0000 http://szczepanek.org/?p=752#comment-700 *nie upraszczaj*

bo się wkurzę!!!

Faceci będą zwalać na Kobiety, Kobiety na Facetów, a przecież zdrada to kwestia sumienia człowieka a nie PŁCI!!!

Dlatego usunąłem poprzedni wpis, aby nikt nie miał uproszczonych skojarzeń.

]]>
By: P. https://szczepanek.org/2003/07/28/pomylilem-sie/#comment-699 Mon, 28 Jul 2003 19:21:07 +0000 http://szczepanek.org/?p=752#comment-699 *Hmmmmmmmmm*

a może to 80 procent kobiet zdradza facetów, co??????
też znam (niestety) kilka “sióstr niejednokrotnie przełożonych” (przez kogo?) Pozdrawiam . P.

]]>