Deprecated: Non-canonical cast (double) is deprecated, use the (float) cast instead in /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/xmlrpc.php on line 216

Deprecated: Non-canonical cast (boolean) is deprecated, use the (bool) cast instead in /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/xmlrpc.php on line 235

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/init.php:21) in /home/oboista/domains/szczepanek.org/public_html/wp-includes/feed-rss2-comments.php on line 8
Comments on: Asceza czy przyjemność? https://szczepanek.org/2003/11/24/asceza-czy-przyjemnosc/ Rodzina zawsze - oboista, inżynier czasami Wed, 26 Nov 2003 08:42:18 +0000 hourly 1 By: GłodnaCzasemtudentka https://szczepanek.org/2003/11/24/asceza-czy-przyjemnosc/#comment-986 Wed, 26 Nov 2003 08:42:18 +0000 http://szczepanek.org/?p=878#comment-986 *a propos głodu…*

można go zaspakajać na różne sposoby…
jak to zrobić, żeby było zdrowo, tanio i smacznie przy tym? jednym słowem: Dobrze?
nie wiem… dlatego pytam…
i trafia mi w ręce:http://www.mateusz.pl/czytania/wj/114.asp

]]>
By: jarek https://szczepanek.org/2003/11/24/asceza-czy-przyjemnosc/#comment-985 Wed, 26 Nov 2003 07:33:45 +0000 http://szczepanek.org/?p=878#comment-985 *czy aby?*

ad 1) masz rację, błędne słowo, winno być rozmowa zamiast artykuł – na szczęście omylny jestem, a Ty masz bystre oczy 🙂

ad 2) Tu bym się nie zgodził, bo ta prywatna pogawędka ubogaca, a tylko Twoje sumienie Cię do czegoś zobowiązuje 😉 Czułbym się niepocieszony, gdybym musiał odrzucić prywatną pogawędkę św.Augustyna – Wyznania 🙂

Cóż, być może – jak starasz się mnie przekonać – demagogią są dzisiaj próby stawiania pytań, pobudzania do zastanawiania nad sensem życia i poszukiwania odpowiedzi.

Ale tego się nie dowiem ponieważ zrezygnowałeś u siebie z komentarzy 😉

“demagogia (gr. demagogía ‘kierowanie ludem’) oddziaływanie na nastroje i odczucia polityczne u osób niezorientowanych rozbudzające w nich pozytywne emocje pochlebstwami, obietnicami bez pokrycia itp.; działanie dla poklasku, łatwego efektu, dużej i szybkiej popularności”.

Zaczynam szukać u o.Pilśniaka OP tych obietnic bez pokrycia, a u siebie działań dla zdobycia poklasku i popularności 😉 Bo cytat mówiący o tym, że “pragnienie seksu realizuje się w zjednoczeniu z Bogiem, a nie przez posiadanie”, ani poklasku, ani popularności mi raczej nie przysporzy :-)))))))

ad 3) smile “8]” kojarzy mi się z okularnikiem, więc to tak średnio ;-), ale jeżeli to nowy smile to akceptuję to u Ciebie :-)))

ad 4) hm, ale czy Ty przeczytałeś rozmowę z o.Pilśniakiem OP? bo mam wątpliwości… przecież tam jest bogactwo spojrzenia… Ja mdlałem przy tych sprawach i słowach:

“Dla przykładu, coś tak codziennego jak wypicie dobrej herbaty. Rytuał zaparzania herbaty kojarzy się często z przesadą, a jednak kryje się za tym uznanie daru Bożego, który zawiera się zarówno w samej herbacie, jak i w umiejętności zaparzenia jej i smakowania. Uznając dobro konkretnej prostej rzeczy człowiek w jakimś sensie podziwia dzieło Boże. Ktoś, kto potrafi smakować przyjemność jako przyjemność, jest otwarty na Boga i w jakimś sensie wolny. Przeciwnie ktoś, kto sprawia sobie przyjemność ukradkiem, “w tajemnicy” przed Panem Bogiem, kto wstydzi się przyjemności, nie rozumie Boga, który daje Siebie i wszystko, co dobre wyłącznie jako dar.”

PS

Wstaw ‘kawa’ zamiast ‘herbata’ to także będziesz mdlał 😉

]]>
By: c. https://szczepanek.org/2003/11/24/asceza-czy-przyjemnosc/#comment-984 Wed, 26 Nov 2003 02:23:57 +0000 http://szczepanek.org/?p=878#comment-984 1. artykuł? jaki artykuł? 8]

2. ciagnie demagogią takie traktowanie prywatnych pogadanek jako prawd zobowiązujących wszechświat, nie uważasz? 8]

3. nowy smile’y. fajny, nie? 8]

4. no, ale wygląda na to, że od czytania o tych sprawach kobiety mdleją, więc chyba nadszedł czas na terapeutyczną prozę o podłożu.. 8]

]]>
By: H. https://szczepanek.org/2003/11/24/asceza-czy-przyjemnosc/#comment-982 Tue, 25 Nov 2003 22:33:03 +0000 http://szczepanek.org/?p=878#comment-982 *oh. Jarku !*

Ty to potrafisz!….nic dodać nic ująć…>>

]]>
By: jarek https://szczepanek.org/2003/11/24/asceza-czy-przyjemnosc/#comment-981 Tue, 25 Nov 2003 14:00:22 +0000 http://szczepanek.org/?p=878#comment-981 *no fakt*

trochę w tym mojej premedytacji, a może i głodu 😉 jakoby “głodnemu… na myśli”

Gdybym nie zaczął od seksu, czy byś w ogóle zerknał na ten wpis i artykuł 😉

Zgodnie z dyskusją u Roberta (wolne pytania) musisz być znawcą w temacie, skoro wpis skomentowałeś 😉

PS
Tekst rozmowy z o.M.Pilśniakiem OP bardzo dobry jest 🙂

]]>
By: życzliwy https://szczepanek.org/2003/11/24/asceza-czy-przyjemnosc/#comment-980 Tue, 25 Nov 2003 13:53:28 +0000 http://szczepanek.org/?p=878#comment-980 a kolega znowu o seksie? 8]

]]>