Jest wspaniale wreszcie Księgarnie Katolickie znajdują czas na promocję tytułów Mikołajkowych, skończyły z brutalnym promowaniem św.Mikołaja i ograniczyły ekumeniczny dysonans z Dziadkiem Mrozem.
Nareszcie celebracja Bożego Narodzenia nie trwa tylko kilka dni, już w pierwszych dniach grudnia rozpoczynamy śpiew i naukę kolęd.
Dla uświetnienia liturgii zaprzestano starodawnych i niezrozumiałych śpiewów tekstów łacińskich.
]]>Jarku, jak czytam te Twoje ostatnie wpisy to mi się przypomina pewien człowiek z przypowieści, który mówi “dzięki Ci Boże, że nie jestem jako ci…”.
Nie widzę w tych wpisach pozytywnych treści…
Ironia, szyderstwo, uszczypliwość. I smutno mi się robi, bo do Ciebie generalnie czuję sympatię.
pozdrawiam,
m
Ne irascaris Domine,
ne ultra memineris iniquitatis.
Ecce civitas Sancti facta est deserta.
Sion deserta facta est; Jerusalem desolata est. Domus sanctificationis tuae et gloriae tuae, ubi laudaverunt te patres nostri.