Muszą się wyludnić jeszcze bardziej. Tylko to już będzie na niższym punkcie równi pochyłej. Niestety.
]]>Jarku, znowu trafiasz w sedno. 15 sierpnia byłem na Jasnej Górze. O 11 na wałach odprawiono uroczystą sumę odpustową. Trwała 2,5 godziny a samo kazanie 55 minut. I ani słowa o Ewangelii i czytaniach. Tylko polityka. Biskup szczecińsko-kamieński – kaznodzieja – mówił dużo i głośno o ekonomii, ministrach, zakładach pracy (czy powinny upadać czy nie) i wielu innych sprawach. Miałem ochotę wstać i zaśpiewać tradycyjną pieśń kościelną “My chcemy Boga”. Jak bardzo muszą się wyludnić kościoły w Polsce zanim hierarchia to zrozumie?
]]>