Prośba o ciumka

Przeczytałem dzisiaj w jednej z gazet, że branie przez starszą osobę (płci męskiej) dziecka za rękę, sadzanie go na kolanach i głaskanie po głowie, czy też prośba o ciumka jest przejawem zboczenia na tle seksualnym wręcz pedofilstwem. Czyli dzieci z dala od starców i mędrców. Absurd!!! Przecież tak postępuje św.Mikołaj, dobry człowiek i każdy kochany dziadek. Chociaż jeśli chodzi o dziadków to trudno mi się wypowiadać ponieważ jeden znał mnie przez rok, a drugi w którego intencji była sprawowana dzisiaj Msza św. zginął na wschodzie w trudnych czasach…
Usłyszałem dzisiaj w jednej stacji telewizyjnej, że świat z oburzeniem protestuje przeciwko spożywaniu w Korei i Japonii posiłków przygotowanych z psów (nazywając to brakiem humanizmu). Absurd!!! Dlaczego świat nie przeciwdziała umieraniu dzieci z głodu, nie protestuje przeciwko zabijaniu nienarodzonych i bezbronnych dzieci. Przecież jakby chcieć protestować to krowa, koń a w Polsce świnia (jak się określa “co drugi polityk”) powinny być pod ochroną, a przecież są zjadane. W USA jedzą gorącego-psa…
Spojrzałem dzisiaj do Słownika Języka Polskiego i gdybym mógł to bym tym mędrcom z gazety i telewizji polecił poniższe słowa:
Humanizm postawa intelektualna i moralna wyrażająca się w uznawaniu człowieka za najwyższą wartość moralną i źródło wszelkich innych wartości.
Niech humanizm pochodzący od łacińskiego Homo – człowiek wreszcie nabierze właściwego znaczenia w Mojej Ukochanej Ojczyźnie Polsce i na całym “postępowym” świecie!!!