Kultura społeczeństwa

Kultura społeczeństwa — jeden z najpiękniejszych przykładów dotarł wczoraj z Liverpoolu. Stamtąd nadeszła odpowiedź na pytanie “Co to znaczy być pamiętliwym?”.
Otóż wspaniali kibice FC Liverpool pokazali, że być pamiętliwym to nie zapominać o 26 meczach wygranych przez Jerzego Dudka (czyste konto), zarazem szanując prawo człowieka do omylności (kilka jego ostatnich błędów). Albowiem kulturalne społeczeństwo, nie może zapominać o dokonaniach wielkich ludzi takich jak Wałęsa, Boniek i Dudek.
Niestety brak kultury społeczeństwa, prawie codziennie dociera do mnie z mojej ukochanej Ojczyzny. Społeczeństwo zawiści, chamstwa i braku szacunku dla dokonań największych Obywateli…
Jak długo jeszcze będzie trwał ten czas, w którym Wałęsę szanuje i kocha świat, lecz zapomniała o nim Polska? Jak długo będzie się kopać Bońka po nogach, zapominając o jego wspaniałej, najjaśniejszej polskiej karierze piłkarskiej? Kiedy nauczymy się wspierać wielkich Polaków w chwilach niepowodzenia, tak jak to czynią Brytyjczycy.
Jesteśmy w Europie, zacznijmy więc być społeczeństwem kultury i szacunku dla bliźniego swego! Bądźmy pamiętliwi: tradycją, historią, kulturą i sztuką!

One thought on “Kultura społeczeństwa

  1. *Wałęsa*

    cenię i bardzo szanuję Wałęsę za to co robił przed ’89 rokiem. To co robił po 89 roku to zazwyczaj pasmo porażek. Szanowanie człowieka nie polega na uważaniu kogoś za świętą krowę.

Comments are closed.