Tort orzechowy

Moja Mama podała dzisiaj na rodzinnym świętowaniu – po wspaniałych daniach obiadowych – tort orzechowy palce lizać, a Tato sernik. Do tego czerwone i białe wino. Kocham święta, choć brzuszek przyrasta, a fafuły (po lwowsku policzki) coraz pełniejsze 😉 W epoce fast-food’ów i pośpiechu dobre jedzenie to rarytas. Lecz całe to jedzenie, było jakby dodatkiem do rubasznej rodzinnej rozmowy. Kocham czynnie świętować, jadalnie, spacerowo i rozrywkowo!!!
Specjalne podziękowania dla Kubika i Maku, za walkę o tradycyjny przebieg świąt!!!

8 thoughts on “Tort orzechowy

 1. *Swieta to wspanialy czas*

  Bardzo mile bede wpominal ostatnie kilka dni. Dzisiaj wraz z rodzina odwiedzilismy rodzine Sz. (tak na wszelki wypadek zeby ktos niepowolany sie nie zorientowal ;)). Tradycyjnie powitani zostalismy dowcipami wujka R. (no i serniczkiem :D) i wspanialymi potrawami cioci H. (szczegolnie torcikiem). Oczywiscie spozywanie tych cudownych darow rak ludzkich towarzyszyla ozywiona rozmowa; ech co sie tu bede rozwodzil to sa chwile dla ktorych warto zyc :))))).
  Natomiast w pierwszy dzien swiat zawitalismy w progach S. ;).
  Tam rowniez nie zabraklo dobrego zarelka w tym tradycyjnego dla Swiat Wielkanocnych karpia ;). Z calego serca dziekuje Panu Bogu za to co bylo dane i nie dane ;).
  Pozdrowiam rodzinke S i Sz (qrcza wszystko na S)

 2. *Pilsner Urquell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!*

  Ale oprócz “tradycyjnego” wielkanocnego karpia na ciepło i w galarecie (cóż, kochamy ryby) był również tradycyjny napój od sąsiadów zza połudnoiwej granicy – (zapomniałeś wspomnieć, to tak tytułem uzupełnienia;) ). Ale przede wszystkim była Fantastyczna rodzinna atmosfera Rodziny M. i S. :-)))))

  Pozdrowienia dla rodzin Sz., M., i S.

  PS. Kiedy następny koncert Ojcze Jarosławie? Może wpadnę na Festiwal Organowy!

 3. *Tak trzymac*

  Od dzisiaj poslugujemy sie szyfrem (w zasadzie od wczoraj) ;)))))))))))

 4. *Hmmm*

  Cóż jeśli KM, MM, PS i WS tak zgodnie piszą to może jakieś AA-group będzie in future in Br., bo tu się tak trochę wywrotowo robi ;D
  Nikt potem nie uwierzy, że my się znamy. Bo OJ jest very very serious 😉

 5. *Enigma*

  .aP .dnekeew gnol ,gnol ęis ażilbz ela ładaiwopdop ędęb ein cin – .rB W .S.P
  .ztiwielG w ęnćśog ąnjelok az JO ikęizD .cin ot ela on – aicśog ogenaweizdopsein ald eicyrkan ondej ałiwatsoz .zS ynizdor z H aicoic tewan to ainezdoraN ogeżoB tąiwś oporpa kat a – B+M+K – łasipan ein śotk kedapyzrp zezrp eż ezrbod – oj, jo, jO

 6. *Jasiu Fasola*

  Właśnie obróciłem monitor, aby to odczytać, niestety okazało się to za trudne. A może to tak od tyłu???
  … muszę pomyśleć… ech znowu te żylaki na mózgu, litości!!!

 7. *Odszyfrowałęm Enigmę kuzynowską ;P*

  Hehe bo to trza od tyłu ;P
  hehehehe 🙂

Comments are closed.