Człowiek ma kochać przez całe życie

Dzisiaj świętych Cyryla i Metodego patronów Europy obok św.Benedykta. Warto by o tym pamiętać w ślepej pogoni za tym co promują media w dniu dzisiejszym.

Człowiek ma kochać przez całe życie, a nie tylko raz do roku 🙂

3 thoughts on “Człowiek ma kochać przez całe życie

  1. *tak jest!!!!*

    A KOBIETOM PRZYNOŚCIE KWIATY NIE TYLKO W DZIEŃ KOBIET!!:):):)

    ale tak sobie myślę Jarku, że skoro ludzie nie umieją okazywać swoich uczuć w każdym zwykłym dniu, bo im się nie chce, wstydzą się etc. to 14 lutego jest im potrzebny, mają wtedy dobry pretekst- to takie tam moje luźne obserwacje…i życzę Ci dużo milości:)

  2. *o! Tak :-)))*

    Dobry pretekst na początek i niech to odnajdują. Tylko niech jednorazowe podanie kwiatka nie zaspokoja u nich pragnienia miłości. Tylko niech pluszowe serduszko nie zastępuje, prawdziwego bijącego.

    Miłość jest nieskończona, a więc coś zapoczątkowane dzisiaj, dzięki “marketingowemu” pretekstowi, może trwać na wieki. Wystarczy, gdy ludzie uwierzą we własne piękno i zaczną nim ubogacać świat.

    Jeżeli ktoś może dawać kwiaty i okazywać uczucia 14-go i w dzień kobiet, to należy go w tym umacniać i zachęcać aby tak czynił zawsze. Może pewnego dnia uwierzą w siebie…

  3. Obok świętych mężczyzn, patronów Europy, od niedawna są też patronki: św. Katarzyna ze Sieny, św. Brygida i św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Każda z tych postaci wiele nam ma do powiedzenia. I dobrze, że mamy takich patronów.
    A co do św. Walentego, jeszcze kilka lat temu żyłem przekonaniem, że to patron dobrej śmierci i za takiego go uważam także i dzisiaj!

Comments are closed.