Dziękuję Polsce

Dziękuję Polsce [Belka i Cimoszewicz – przyp.JS], która na forum europejskim broniła wiernie korzeni chrześcijańskich naszego kontynentu, z których wyrosła kultura i postęp cywilizacyjny naszych czasów. Nie podcina się korzeni z których się wyrosło.

Jan Paweł II
Anioł Pański 20 czerwca 2004
w dwa dni po przyjęciu Konstytucji UE

6 thoughts on “Dziękuję Polsce

 1. *Belka*

  p.o premier wielce bronił wartości zapewnie puszczając perskie oko do Gintramów, Jakubów i innych Gerardów.

 2. *Fakty*

  Można kogoś nie lubić, jako przeciwnika politycznego, ale należy trzymać się faktów. Brytyjski eurodeputowany Andrew Duff, a nie premier Polski powiedział dziennikarzom, po ogłoszeniu “ostatecznego” tekstu Konstytucji UE, że tylko Polska jeszcze się upiera i walczy o zapis o “Bogu”, padły słowa “Bóg jest polski”.

  [http://info.onet.pl/938537,12,item.html]

  Nie lubię jak polską nienawiścią, nie potrafimy uszanować cywilnej odwagi przeciwników politycznych. Przecież oni walczyli, nie ich winą jest, że koalicja 7-miu okazała się ostatecznie jedynie Polską.

  Po raz kolejny Papież ukazał nam czym jest Wielkość, a Twój komentarz ukazuje mi czym jest małość.

 3. *Twierdź*

  i trwaj w uporze negatywnym 😉 jeżeli ufasz, że z tego będzie plon obfity.

  Szacunek dla człowieka jest dla mnie ważniejszy od upiornego polowania na czarownice i do tego się moje zdanie odnosi. Papież zaprosił do papamobile Kwaśniewskiego z żoną, Papież podziękował Belce i Cimoszewiczowi, z pewnością Drogi Nestorze wiesz lepiej od Papieża, co chrześcijanin winien uczynić 😉

  PS

  Z pytań logicznych: Co przeszkodziło Berlusconiemu, Schroederowi i innym w puszczaniu perskiego oka do Chiraca? Lenistwo czy wyrachowanie polityczne? Nie puścili tego oka — takie są fakty.

Comments are closed.