“Słucham audycji radiowej”

Słucham audycji radiowej rozgłośni O. Rydzyka gdzie trwa dyskusja.

Nie jestem już w stanie cicho przyglądać się pseudopolitycznym poczynaniom tego ośrodka. Nie mam nic do tematów religijnych, jestem wiernym synem Kościoła i cieszę się, gdy tematy wiary są szeroko podnoszone i docierają do ludzi, dlatego to dla mnie dramat, że muszę krytykować rozgłośnię katolicką, ale czy można nie widzieć i nie słyszeć?

Na Boga, ludzie, opamiętajcie się! Boże, wybacz mi, ale tego nie da się oglądać i słuchać! Przez te audycje można zwątpić w wiarę i w człowieka!

Ojciec Król, Ojciec Rydzyk i całe to środowisko zostało dobrane chyba przez szatana, by zniszczyć Wiarę i Polskę! […]

Sytuacja dojrzała, aby dziś ludzie spod znaku Maryi włączyli się w zdecydowaną walkę z fałszem, który sieje wasza rozgłośnia wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Za Wiarę i Ojczyznę byłem i jestem gotów oddać wszystko i przyłączę się do tej walki. Budujecie fałszywą budowlę. Używacie instrumentalnie religii i żerujecie na ludzkiej dobrej woli i miłości do Maryi!

Wasze zbiórki pieniędzy w całym świecie, wasze bzdurne interpretacje historii i polityki muszą się skończyć, bo na kłamstwie, pomówieniach, cynizmie i braku odpowiedzialności – na piachu fałszu powstają. […]

To w imię Prawdy, Boga i Patriotyzmu udało mi się najwięcej osiągnąć. Osiągnąć dla Polski. Dziś z przykrością stwierdzam, że właśnie dzięki takim działaniom jak wasze, fałszywemu używaniu haseł Miłości i Wiary, budowaniu pseudopatriotyzmu na nienawiści, przedmiotowemu traktowaniu Polski i Wiary, nie mieliśmy możliwości więcej dla Ojczyzny osiągnąć.

W dużej mierze rozbicie reform w Polsce i osłabienie młodej demokracji i środowisk politycznych wywodzących się z Wielkiej “Solidarności” “zawdzięczamy” waszym małym i nędznym pobudkom. Pan Bóg jeden zna prawdę i intencje.

Przypomnę w tym miejscu grupę, którą swego czasu zdefiniowałem (dokładając do dwóch wcześniej zdefiniowanych) – praktykujący niewierzący. Obawiam się, że z tym w waszym przypadku mamy do czynienia. Niech Bóg wybaczy i w imię Swej Chwały poprowadzi.

W swoich programach mówicie, że bez Okrągłego Stołu, bez walki lat 80. komuniści sami odeszliby wraz z armią sowiecką? Cóż to za teorie? Kto miał od nich przejąć państwo, jaka byłaby propozycja dla Narodu? Jak można tak tumanić Naród i opowiadać takie bzdury! […]

Apeluję – opamiętajcie się i przestańcie mącić i niszczyć ten zmęczony Naród. Byłem gościem waszych rozgłośni i cały czas mam nadzieję, że wyjdziecie z cienia. Nie chcę wierzyć, że pod sztandarem Maryi może kwitnąć taka obłuda. […]

3 thoughts on ““Słucham audycji radiowej”

  1. Tiaaa …. Wałęsa ma oczywiście rację. Ale jedno dziwi i uderza w jego obecnej batalii z środowiskiem Rydzyka: że aż tak późno oprzytomniał i zrozumiał w czym twki problem …

  2. Upsss … nie badzo mam jasność do kogo kierujesz swoje pytanie 🙂
    Pewnie nie do Jarka, który publikując in extenso list Wałęsy daje jasno do zrozumienia, że optuje za byłym prezydentem;

    Pewnie też nie do mnie, skoro w pierwszy zdaniu jasno wskazuję, co myślę …

    :-I

Comments are closed.