Radujmy się

“O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie, który mówi do Syjonu: «Twój Bóg zaczął królować»”

(Iz 52,7)

Wszystko co o brzydocie świata i ludzi powiedzą politycy (pomijając własne słabości i ułomności), jest niczym – Życie jest piękne, ponieważ Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i Króluje na wieki.
Wszystkie newsy mówiące o kataklizmach i końcu świata, są niczym – Życie jest piękne, ponieważ Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i Króluje na wieki.
Wszystko zło jest niczym – Życie jest piękne, ponieważ Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał, pokonał zło i szatana, i Króluje na wieki. Amen

Radujmy się, Raduj się Polsko! Chodźmy do Betlejem, tam się narodzi Jezus Chrystus Król!

2 thoughts on “Radujmy się

  1. Co to oznacza, że Chrystus pokonał zło i szatana, skoro i zło i szatan nadal okrutnie po swiecie buszują? A i po smierci swoja moc posiadają, mimo, ze wierzymy w to, ze wszystko jest od Pana i nic poza Panem nie istnieje.
    Przyniósł nadzieję? A przeciez naród wybrany zył także nadzieja na spotkanie z Bogiem.

  2. *mysterium iniquitatis*

    Tajemnica nieprawości, została przez papieża Jana Pawła II poruszona w kazaniu na krakowskich błoniach w 2002r. (http://ekai.pl/papiez2002/?MID=2935) oraz w książce “Pamięć i Tożsamość” wydanej przez ZNAK (http://www.znak.com.pl/book.php?id=1538) – gdzie tajemnica zła pojawia się w kontekście rozmowy z Ali Agcą.

    Ponadto ciekawe jest omówienie tej homilii przez o.Macieja Ziębę OP (http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZW/jp2_2002-najtrudniejsza.html)

Comments are closed.