Prognozy

Jeżeli w Polsce wybory wygrywają Ci na których głosuje wieś, to wybory należy przeprowadzić w trakcie wakacji. Wtedy miastowych nie będzie, w mieszkańcy wsi po sumie tłumnie pójdą wybierać Wadzę.

Tak, prognozuję wybory w środku wakacji.

4 thoughts on “Prognozy

 1. *Sondaże*

  Z punktu widzenia ostatnich sondaży może i by było dobrze, jakby były wybory. LPR i PSL nie wchodzą, wyraźna przewaga PO nad PiS.

 2. *niezupełnie*

  W czasie wakacji zwykle na wsi ludzie są zajęci zniwami i innymi pracami polowymi, więc prognoza może się nie sprawdzić.

 3. *mam rodzinę na wsi*

  w Małopolsce i nie pamiętam żniw, podczas których pracowaliby w Niedzielę. W niedzielę jest czas dla Boga i Rodziny, również czas festynów i wybierania. Jeżeli lokal wyborczy jest w drodze do Kościoła to z doświadczenia wiem, że chętnie głosują, bo mogą tam pogadać ze znajomymi.

  Po drugie poza dużymi gospodarstwami, niewiele jest takich, w których żniwa trwają dłużej niż jeden dzień – skończył się czas sierpów i kos.

 4. Tak naprawdę chodzi raczej o to, że gdy np. dwie partie dzieli niewielka różnica, to wtedy właśnie wieć może być języczkiem u wagi, który przechyli szalę na jedną ze stron.

Comments are closed.