Odzywki stadionowe i zadyma

Przeczytałem właśnie, że “Tusk jest tchórzem, podobnie jak cała Platforma Obywatelska”. Piszą tak zarówno wielkie pióra polskiej publicystyki, jak i mówią opozycyjni posłowie i działacze związkowi.

Trochę pachnie mi to atmosferą stadionową, gdy dwie grupki kibiców są zachęcane przez postronnych obserwatorów do przemiany w kiboli i pokazania mediom krwawej jatki. Przy obecnym poziomie emocji, nie mamy już możliwości wysłuchania debaty na jakikolwiek europejski temat, po prostu pozostaje nam miesiąc batalii stadionowej. Każdego dnia będzie gorzej.

Jakoś niesamowicie profesjonalnie zabrzmiała w tym kwiku, wypowiedź dawnego słynnego antyterrorysty z Okęcia, który zwrócił uwagę, że w przypadku dużego tłumu manifestantów w pobliżu premierów innych państw, nie ma technicznej możliwości zapewnienia bezpieczeństwa tym osobom, co w czasach terroryzmu powinno dawać do myślenia. Zwłaszcza, że antyterrorysta nie jest miłośnikiem obecnego rządu.

Ale być może niektórym potrzeba medialnego wydarzenia, że o Gdańsku mówiłoby się w mediach światowych tak jak o miastach, w których protestowano przeciw G7 itp. I może dlatego dziennikarze podkręcają atmosferę licząc na medialny news.

Myślę, że mądrzejszy powinien ustąpić, nawet jeśli obecnie na tym straci, przynajmniej ja tak starałem się i staram postępować w życiu, więc lepsze robocze spotkanie grupy polityków w Krakowie, niż zadyma w Gdańsku.

Swoją drogą to ciekawe, że gdy kibice czy dziewczyny przygotowują ustawkę (czyli bijatykę), to media biją na alarm i mówią nie wolno do tego dopuścić. Natomiast gdy inna siła przygotowuje ustawkę, i będzie można zrobić z tego sensację, to już jest OK.

Na całe szczęście, całą naszą rodzinką wiemy jak można świętować i nie potrzebujemy do tego telewizora, ani mediów, a tym bardziej partyjnych związkowców 🙂