Prasa bez wizji

Krótkie spostrzeżenie, przy okazji wieczornego korzystania z supermemo.net Otóż, co jakiś czas na pasku mojej przeglądarki pojawiają się informacje o nowo dodanych artykułach w prasowych wydaniach online (rss), i co w tym pobieżnym oglądzie tytułów mnie zniesmacza, to nieustanne kopiowanie tematów. Na przykład dzisiaj gazeta A wypluwa z siebie odgrzany temat, za 15 minut gazeta B podejmuje temat powołując się na gazetę A i dodając od siebie, że gazeta B opisała to już tydzień temu – kto normalny miałby czas na dokładne prześledzenie kolejności tych publikacji i rozpoznanie kto rzeczywiście był pierwszy.

Taka zabawa w dziennikarstwo to nic więcej tylko prasa bez wizji, dzisiaj gazeta A zostanie skopiowana w gazecie B i C, a jutro gazeta B lub C zostanie skopiowana w gazecie A. I to jeszcze nie koniec naszych problemów 🙂 Im mniej ciekawy temat i bardziej odległy od prawdziwych problemów człowieka, tym większa szansa, że gazety A, B i C stworzą z tego tematu kampanię na pierwszych stronach.

Dzisiaj rozbawiła mnie dyskusja dziennikarzy, którzy zarzucili Tuskowi, iż we wczorajszej debacie nie wytłumaczył dlaczego na Świecie buduje się teraz mniej statków, i kto za tym stoi!

Woda, dolar i ropa za tym stoi! – to sam mogę za premiera odpowiedzieć 🙂