Bp Jan Kopiec nastał

Piękna była sobotnia uroczystość Ingresu bp Jana. Ukazała w sposób symboliczny ciągłość władzy biskupiej, gdy bp senior Jan Wieczorek przekazał pastorał bp Janowi Kopcowi.

Dzisiaj przeczytałem w relacji eKAI z pierwszego spotkania bp Jana z dziennikarzami: “Trzeba księży mobilizować, aby przekazywali naukę Ewangelii, a nie opinie i komentarze”… “Zadaniem Kościoła nie jest polityka lecz dotarcie do człowieka by zrozumiał kim jest i jaka jest miara człowieczeństwa.” patrz eKAI

2 thoughts on “Bp Jan Kopiec nastał

  1. Aż wszedłem na stronę KAI, żeby przeczytać cały tekst bo nie mogłem uwierzyć w to, co mówił hierarcha. Od 22 lat (a nawet więcej) na palcach policzę homilie głoszone przez duchownych od arcybiskupa wzwyż (zwłaszcza podczas dużych uroczystości – Boże Ciało, święta na Jasnej Górze itp.), które nie dotyczyłyby w pierwszym rzędzie polityki, ustaw, partii, ekonomii, religii w szkole itp. Bardzo często pełne są pustej retoryki (przy małej ilości rozsądnej treści). Tymczasem ludzie potrzebują jak wody prawdy o Bogu jako Ojcu, o sobie i swojej tożsamości i wartości. Potrzebują apostolskiej nauki z mocą. A gdy Bóg będzie na pierwszym miejscu to cała reszta poukłada się tak jak powinna.

  2. Tak, dokładnie tak. Najważniejsze to nie dać się ściągnąć na manowce, tylko iść prosto ścieżkami Ewangelii.

    W każdych czasach doradcy występowali w liczbie mnogiej, natomiast prorocy byli raczej w liczbie pojedynczej… Łatwo jest krzyczeć, trudniej jest cicho robić swoje wzorem św.Benedykta z Nursji i Benedykta XVI.

    Wierzę w “Rok wiary” i eksplozję jaka się dzięki niemu dokona. Myślę, że to będzie wydarzenie na miarę pierwszego Światowego Dnia Młodzieży z JP2, tylko teraz w wersji dla dorosłych i zarazem wszystkich niezależnie od wieku.

Comments are closed.