Czy kochasz Chrystusa? Czy kochasz Żyda?

NIENAWIŚĆ postawa niechęci i wrogości, wynikająca z różnego rodzaju uprzedzeń. Rozbudzanie nienawiści było głównym celem faszyzmu i komunizmu. Miałem nadzieję, że po upadku tych systemów, nienawiść odejdzie w cień zapomnienia. Wczoraj jednak po raz kolejny przekonałem się, że antysemityzm – nienawiść do Żydów i osób pochodzenia żydowskiego – został głęboko zakorzeniony w świadomości społecznej przez propagandę komunistyczną. Ludzie potrafią wypowiadać wszelkiego rodzaju poglądy pełne nienawiści podbudowując się katolickim rodowodem. Nic bardziej błędnego. To nie katolicyzm.
Jan Paweł II papież (głowa kościoła katolickiego) w swoim nauczaniu wielokroć mówił o naszych “starszych braciach w wierze”. Modlił się w synagodze, dawał świadectwo wspólnych korzeni naszej wiary.
Niestety, społeczeństwo pozostaje głuche. Ludzie nie widzieli w życiu Żyda – ale go nie nawidzą. Jakieś całkowite zaślepienie. Ludzi nie denerwuje bezrobocie, upadek gospodarstw rolnych, żenująca praca rządu, podwyżka VAT w budownictwie. Denerwuje natomiast mitologiczne już słowo “Żyd”. To chyba największy sukces propagandy PRL’u. Pozostaje mi postawić dwa pytania.
1) Drogi katoliku czy kochasz Chrystusa?
2) Drogi katoliku czy kochasz Żyda Chrystusa?
Bo wiesz Jezus Chrystus nasz Zbawiciel był Żydem… Pamiętajmy o tym zanim zdecydujemy się wypowiedzieć jakiekolwiek słowo nienawiści wobec naszych “starszych braci w Panu”.
PS
Osobiście widziałem moich “starszych braci w wierze” jak podążali na świętowanie szabatu całymi rodzinami, jak cudownie śpiewali w tym świątecznym dniu. Nie mogę się wyrzec tradycji Jezusa.

2 thoughts on “Czy kochasz Chrystusa? Czy kochasz Żyda?

  1. Pingback: Filozofia upraszczania świata | szczepanek.org

Comments are closed.