Wspólna Europa

Dzisiaj wypełniło się marzenie Ojca Świętego, po latach podziału Jałtańskiego, Polska włączyła się w wielką wspólną Europę. Dwa płuca europejskie: zachodnie i wschodnie, o których Jan Paweł II mówił już podczas I pielgrzymki do Polski, stały się jednością. Teraz czeka nas czas, przygotowania do referendum i odpowiedzi na pytanie czy chcemy? z tego daru historii skorzystać.
Jestem pełen szacunku dla – nielubianego przeze mnie politycznie – premiera Leszka Millera za publiczne podziękowanie Ojcu Świętemu, za nieustanne wsparcie starań Polski. Jestem także wdzięczny za danie świadectwa, przez premiera RP, że podczas ostatniej wizyty w Watykanie Papież dodał sił duchowych i natchnął nadzieję w powodzenie negocjacji.
Premier podziękował także wszystkim poprzednim premierom i negocjatorom, za przygotowanie tego sukcesu.
Mam nadzieję, że teraz wszyscy moi przyjaciele skorzystają z możliwości poznania Europy i jej prawdziwych chrześcijańskich korzeni w odległej Hiszpanii, we Włoszech i Francji.
Ojciec Święty postawił, jednak przed nami ważne zadanie, mamy ożywić naszą Wiarą Europę. Mamy być tchnieniem, lekkim powiewem, który wzbudzi nadzieję na Godny rozwój Europy!
Cóż dodać ta wielka Europa jest wizją Jana Pawła II. Obyśmy go w tym nie zawiedli jako Polacy!