JP2 (X 1978-IV 2005)

Pontyfikat Jana Pawła II Wielkiego (X 1978-IV 2005), trwający prawie 27-lat, jest niczym wkroczenie człowieka w wiek dorosły. Przez 27-lat Jan Paweł II ukształtował nowego człowieka i nowy świat otwarty ku Miłości. Dzisiaj cały Świat ogłasza żałobę, bo czuje, że to był Ojciec wszystkich.

W dziejach Świata są czasy szczególne, gdy Bóg zsyła wielu wybitnych świętych, na przykład gdy duchowość karmelitańska się rozwijała: św.Teresa i św.Jan od Krzyża. Próg Trzeciego Tysiąclecia stał się czasem wielkich świętych: św.o.M.M.Kolbe, św.o.Pio, bł.Matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II. Stało się tak w ślad za radosnymi słowami św.Pawła

Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska, aby jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią, tak łaska przejawiła swe królowanie przez sprawiedliwość wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

(Rz 5,20-21)

Bóg Ojciec zaufał nam! 27-letni Ojciec Święty – jak zwykł mawiać o sobie “młody Papież” – także zaufał Bogu i nam wypowiadając słowa “bądź wola Twoja” i w ostatnim tchnieniu “Amen”.

Teraz nadchodzi czas wielu prostych świętych “Taki duży, taki mały, może świętym być”. Nadchodzi czas ludów rozmiłowanych w Bogu, jedności i pokoju.

Wyruszmy już dzisiaj razem z Janem Pawłem II Wielkim, w świetle Bożego Miłosierdzia ku Zbawieniu.

3 thoughts on “JP2 (X 1978-IV 2005)

 1. *Piękne słowa*

  Piękne słowa Jarku…
  Nic więcej nie dodam – nie muszę…

 2. *Tak*

  Nadchodzi czas jedności. Czas wychodzenia do drugiego człowieka, czas wspólnot, świętych wspólnot.
  Byłem i ciągle jestem zadziwiony, jak Jego agonia i śmierć zjednoczyły serca.
  Przedłużył nam się Wielki Tydzień w tym roku.
  pozdrawiam,

 3. jakże osierocony się czuje…Całe moje życie obcowałem jedynie z papieżem-Polakiem. Pozostaje mieć nadzieje, że Świat nie będzie głuchy na jego nauki.

Comments are closed.