Dziwny kraj

Polacy to naród sportowców 😉 Prawie wszyscy wiedzą jak trzeba grać by wygrać… i dziwią się jak można było przegrać mecz w Atenach – “to było takie proste”.

Natomiast gdy przegrywamy fundusze unijne z powodu złego prawa, wybieramy partie wprowadzające wyższe podatki – to określane jest to mianem “zbiorowej mądrości Polaków”.

60% Polaków nie chce pójść na wybory = czyli nie zależy nam na własnych pieniądzach i podatkach.

Polska to dziwny kraj, braku przywiązania do pieniądza 🙂

2 thoughts on “Dziwny kraj

  1. *a ja nie ide na wybory*

    co nie znaczy, iz nie zalezy mi na wlasnych pieniadzach czy podatkach. Po prostu nie ma na kogo glosowac, i tak wszyscy w praktyce stosuja sprawiedliwosc dystrybutywna.

  2. *Przyszlosc narodu w mlodych?*

    Nie wiem co gorsze: w ogóle nie iść na wybory czy pójść i zagłosować metodą “chybił – trafił”… Kandydatów na prezydenta Zabrza znałam osobiście lub z relacji znajomych. A kandydatów na prezydenta państwa mogę znać jedynie z mediów. Byłam kiedyś laureatką konkursu o UE i chodziłam później w ramach “nagrody” na warsztaty z UW. Pokazano nam jak ładnie uczą polityków manipulacji ludnością. Oni doskonale wiedzą jak się uśmiechać i w którą stronę machać rękoma, żeby wyglądac bardziej wiarygodnie. W ramce ideału kryje się najgorsza szuja… Na moje nieszczęście (a może szczęście) w ogóle nie oglądam TV. Wiem…powinnam się bardziej interesować sprawami Ojczyzny… I jest mi wstyd, że nawet nie wiem co się dzieje w moim kraju… I głupio mi tak, że jestem taka obojętna…a powinnam być zimna albo gorąca… I jeszcze bardziej mi glupio, ze nie wiem na kogo zaglosowac. Poradze sie Taty, to madry czlowiek.Pozdrawiam serdecznie.

Comments are closed.