Wszystko ma swój czas

Wszystko ma swój czas, nic nie następuje wcześniej, ani nic nie następuje później.

Wszystko ma swój czas, niczego człowiek nie może przyspieszyć, ani opóźnić.

Wszystko ma swój czas, a czas podlega władzy Pana czasu, który króluje wczoraj, dziś i na wieki.

2 thoughts on “Wszystko ma swój czas

 1. *moja małe zdanko:)*

  wszystko ma swój czas?Nie wiem czemu ale tu mogłabym polemizować,nniby tak-to co nie stanie się dziś,nawet przez nas samych-to pózniej,w jakis sposób więc ingerujemy wdany czas-a lekarze-opóniają,odwlekają to co nieuchronne,więc przewstawiaja się naturze,walczą znią-prosze o odp.

 2. *spieszę z odpowiedzią :-)*

  Wszystko ma swój czas w znaczeniu, człowiek nie wie o tym kiedy jest czas właściwy, np. lekarz nie wie, kiedy zaproponowana przez niego kuracja przyniesie skutek; syn marnotrawny nie wie o tym kiedy powróci do domu ojca, co więcej nawet tego powrotu nie planuje.

  A czas w ujęciu czysto ludzkim oczywiście jest potrzebny i jak najbardziej użyteczny. Człowiek współczesny będzie dążył do jak najlepszej organizacji wykorzystania czasu – niejako czas przyspieszając. Lekarz będzie dążył do wyleczenia pacjenta z najgroźniejszych chorób – niejako czas opóźniając. Pustelnik będzie żył poza czasem – niejako czas stopując.

  Żaden z nich po ludzku nie walczy z naturą, a zarazem i tak w pokorze – o ile wierzą w Boga – mogą przyznać, że tylko Bóg wie kiedy jest właściwy czas.

  To moje przemyślenia, ale na pewno nie jedyne słuszne :-)))

  Polecam odpowiedź o.Jacka Salija OP “Wszechmogący” w “Szukającym drogi” link poniżej
  http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_07.htm

Comments are closed.