1 Izajasz

Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, bo Pan jest wiekuistą
Skałą! (Iz 26,4)

Nasze uszy są pełne półprawd najaktualniejszych i rzekomo najważniejszych. Dopada nas nieustający szum informacyjny: banki reklamują się jako instytucje charytatywne – darmowe kredyty i wysokie oprocentowanie lokat (“tutaj zarabiają twoje pieniądze”), sklepy reklamują się jako instytucje charytatywne – prawie za darmo chcą sprzedawać produkty wysokiej klasy, sprzedawcy samochodów reklamują się jako instytucje charytatywne – dopłacą gdy zechcesz kupisz nowy samochód…

Prawie wszystko świat chce nam zaoferować i dać za “darmo”. Ta wielka “darmocha” budzi w wielu pokusę posiadania kolejnego urządzenia, sprzętu, samochodu – tym samym wymusza dłuższą pracę i większe oddalenie od czasu na modlitwę i Rodziny. Dzieci zapatrzone w reklamy TV chcą mieć wszystkie reklamowane produkty, a rodzice ulegają egoizmowi własnemu i dzieci.

Jedyne co otrzymaliśmy, otrzymujemy i otrzymywać będziemy za darmo – to miłość Jezusa Chrystusa ku nam!!! Wszystko inne to ułuda. Złóżmy nadzieję w Panu na zawsze, On nas poprowadzi jak Mędrców ze Wschodu (dziękuję za tę myśl Igorze) ku Betlejem przez pustynie rozgadanych miast.