konkurs opluwania

Polacy mają talent do opluwania najlepszych Rodaków. Szkoda, że nie ma takiej dyscypliny olimpijskiej zimowej i letniej, wtedy na pewno mielibyśmy po jednym złotym medalu!

Gdy Jan Paweł II opowiadał się za Polską w Europie, w Polsce udowadniano, że Jan Paweł II powiedział coś zgoła innego tylko już sam nie wiedział co mówi.

Lech Wałęsa za symboliczne obalenie komunizmu jest ciągle opluwany i nazywany tajnym agentem.

Leszek Balcerowicz za uratowanie polskich finansów i wyjście z inflacyjnego korkociągu jest ciągle opluwany i nazywany wielkim oszustem i człowiekiem działającym wbrew prawu.

Dla mnie to trzech najwybitniejszych Polaków odrodzonej Polski.

8 thoughts on “konkurs opluwania

 1. *nie!*

  Powiedz to mojemu Ojcu, który w tamtych czasach wziął kredyt dla młodych małżeństw, a potem musiał go spłacać, miał na początku nieźle idące interesy, a potem biedowaliśmy, bo co zarobił, to niósł w zębach na spłatę, ze stu tysięcy zrobiło się łącznie kilka razy tyle, komornik chodził po domu i oznaczał zajęte rzeczy; tylko dzięki temu, że kobieta tam pracująca była Taty znajomą i zlitowała się, nie wynieśli nam połowy rzeczy z domu; Tata ledwo dawał radę zarobić na nasze utrzymanie, żebyśmy nie przymierali głodem i na spłatę tych bandyckich rat, prawie był zruinowany, wszystko nam zabrali, rozpieprzyli; powiedz to tym ludziom, którzy mieli odłożone pieniądze na książeczkach i czekali tylko na przydział mieszkania, a zostały im jakieś żenujące sumy, bo oprocentowanie działało tylko w jedną stronę; powiedz to wszystkim tym okradzionym i oszukanym; powiedz to wszystkim tym, którzy chętnie napluli by temu człowiekowi w twarz za to, że do dziś są ciągani po sądach za niewypłacalność…

  Ty może tego nie odczułeś i ja także, bo Rodzice mnie i moje siostry chronili, abyśmy nie odczuły tego wszystkiego… ale co Oni nacierpieli…

  Dlatego wszystko się we mnie burzy, ja kto czytam, bo przesadziłeś z tym Pocztem Wybitnych Polaków.

 2. *Hmmm…*

  Unexy, to, co piszesz, to trochę tak, jakbyś obwiniała dentystę za to, że spróchniały ząb boli przy borowaniu. Tymczasem nie należy oczekiwać od dentysty, aby zawrócił bieg czasu i dzięki temu zapobiegł prawdziwej przyczynie bólu, czyli próchnicy. To nie Balcerowicz doprowadził Polskę do ruiny. Ale podobnie jak przed wojną Polacy wieszali psy na Grabskim, tak samo będą też postępować z Balcerowiczem i każdym reformatorem, który odważy się podjąć niepopularne decyzje. Taki już ich urok :/

 3. *…*

  Nie oczekuj, że ludzie będą z radością wspominać to, co sprawiło im ból. A wizja Pocztu Wybitnych Polaków nakreślona przez Jarka jest idiotyzmem. Nie tylko według mnie.

 4. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi – pod przemożnym wpływem demagogów pokroju Andrzeja L. – przypisuje Balcerowiczowi całe zło, jakie ich spotkało. Staram się to rozumieć, więc nie oczekuję od nich radości ani entuzjazmu, ale ubolewam nad tym, że właśnie Balcerowicza upatrzyli sobie na kozła ofiarnego, zapominając o jego zasługach, a przede wszystkim – o prawdziwych sprawcach polskiej biedy.

  Łatwo jest wskazać palcem jednego winowajcę i powiedzieć ludziom: “to on”. Wielu z nas lubi proste (chocby nawet absurdalne) odpowiedzi na trudne pytania, dlatego ci, którzy im je podsuwają, piastują teraz wysokie urzędy w państwie — chociaż niejeden z tych polityków od siedmiu boleści miał do czynienia z kryminałem, a historycznego znaczenia reform Balcerowicza nigdy nie zdoła ani nie zechce ogarnąć umysłem. Tacy ludzie nigdy, niestety, nie pojmą, jak ciasne sami mają horyzonty. Co do tego też nie mam złudzeń.

 5. *Popieram Unexy!!!!!*

  Jejku….

  !!??!!??!!!??????

  To ja nie wiem, czy nie jest przegięciem stawiać Papieża i Wałęsę w jednym szeregu “dobroczyńców” Polski…. a Ty wyjeżdżasz z Balcerowiczem….

  Zupełnie Cię nie rozumiem….

  PS- do tego, co napisała Unexy jeszcze jeden przykład. Wytłumacz, Drogi Kuzynie, babcince, co dostaje 500 albo 600 złotych renty, że Balcerowicz to zbawiciel Polski!!! Oczywiście, zaraz napiszesz, że temu, iż ona zarabia tyle są winni li tylko Lech& Jarosław (tak, jakby wtedy, kiedy rządzili komuchy czy liberałowie, owa babcia dostawała wtedy więcej…) ;D

  PS2 – Czy to jest przestrzeganie przepisów – wywalenie wiceministra ze spotkania, jakby ów wiceminister był jakimś chłystkiem?? Nie wiem. Dla mnie to zwykłe chamstwo i im prędzej Balcerowicz poleci na zbity pysk i się kultury nauczy, tym lepiej! 🙁

 6. *i pięknie Pawle*

  skoro jesteś do tego przekonany i za dziesięć lat powtórzysz te słowa z takim samym przekonaniem, to tym bardziej należą się Tobie gratulacje, za mądrą i przenikliwą ocenę polskiej rzeczywistości.

  Ja mam swoją ocenę, Ty swoją.

  Oczywiście ocenią to wszystko niezależni historycy o ile będą to osoby “spoza układu, o którym wszyscy wiemy”!

 7. *Pamiętam*

  Powiedz zatem wprost: za komuny było lepiej :/ I komu to przeszkadzało? No komu? Balcerowiczowi! Balcerowicz musi odejść!!!

  A ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy przed rozpoczęciem roku szkolnego sprzedawczyni wydzielała klientom ołówki po 2 na głowę, żeby dla wszystkich starczyło. Pamiętam półki sklepowe, na których nie było nic oprócz octu. Nie rządzili wtedy ani Jednojajeczni, ani Balcerowicz. I aż strach pomyśleć, jak by wyglądało teraz nasze życie, gdyby po zmianie ustroju nie znalazł się ktoś taki, jak właśnie Balcerowicz, kto miał pomysł na transformację gospodarki. Ci, którzy demonizują Balcerowicza i czynią z niego źródło wszelkiego zła, wyświadczają wspaniałą przysługę ekipie Rakowskiego i wszystkim jego poprzednikom. O nich nikt nie mówi. Siedzą sobie cicho i pewnie chichoczą, przyglądając się, jak za ich winy inni zbierają cięgi. Tak trzymać:/

  Pociesza mnie to, że podręczników historii nie pisze się przez głosowanie. Piszą je fachowcy, więc jestem spokojny o to, że Leszek Balcerowicz zajmie należne sobie miejsce u boku Władysława Grabskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego. Amen.

Comments are closed.