Optymista

Chrześcijanin z założenia jest optymistą, ponieważ wierzy w Zmartwychwstanie Chrystysa, Świętych obcowanie i ciała Zmartwychwstanie.

Wczoraj – jak przeczytałem – pojęcie optymizmu zostało spłycone do bieżącej polityki w błędnym logicznie rozumowaniu pierwszego.

Jeżeli wszystkiemu winna jest PO, i przez nią zawalił się piękny dom, to jak można być optymistą…

To jest tak, jakby mężczyzna na ślubnym kobiercu powiedział do przyszłej żony, żenię się dzisiaj z Tobą, ponieważ ta poprzednia nie chciała się ze mną ożenić. Jedyne co z tego wynika to przeświadczenie o niedojrzałości psychicznej (poziom piaskownicy i babek z piasku) przyszłego męża. I jak tu być optymistą?

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i nakazał nam miłować Prawdę, bo ona nas wyzwoli.

5 thoughts on “Optymista

 1. *Hehe*

  Ha! A jednak obejrzałeś orędzie 🙂

  No więc mnie to orędzie z okazji wejścia Leppera i Giertycha do rządu wydało się tak jaskrawo niespójne, że aż wstyd. Bo trzeba by się na coś zdecydować: albo ta koalicja jest “dobra dla Polski”, albo jest zła, a w takim razie trzeba wskazać winnego. A wczorajsze orędzie zawierało następujący komunikat: “Ta koalicja jest dobra i w gruncie rzeczy – choć może się wydawać inaczej – jest leppiej, bądźmy optymistami, ale nie zapominajmy, że wszystkiemu winna jest Platforma”.

  A swoją drogą – skoro Platforma jest taka niedobra, to dlaczego Prezydent czyni zarzut z tego, że nie weszła do koalicji? Jeśli liberałowie są źródłem wszelkiego zła, to może jednak lepiej, że rząd powstał z Samoobroną a nie poszedł na zgniły kompromis z lumpenlibertariatem?

  Z pozytywnych spostrzeżeń: mimo że orędzie było nagrane na taśmę, a do tego tandetnie zmontowane (“Produkcja: Kancelaria Prezydenta RP”), pod paroma względami nastąpiła wyraźna poprawa w stosunku do poprzedniego. Otóż, prezydent nie ślinił się i nie trzymał dłoni na biurku tak, jakby udawał wielkanocnego zajączka, no i wspaniałą pogodę miał za oknem. Szkoda tylko, że się wciąż się rozglądał po pokoju zamiast patrzeć w kamerę.

 2. *nie oglądałem na żywo*

  widziałem potem fragmenty w dzienniku.

  A mi się nie podobał gest zagarniających do siebie dłoni – czyżby pierwszy chciał pokazać, że gest zagarniania wszystkiego do siebie ma opanowany do perfekcji?

 3. *buuu*

  od kiedy to chrześcijanie są tak pełni goryczy i nienawiści jak ty?

 4. *:)*

  Co za szczęście, że chociaż Władza pielęgnuje takie wartości chrześcijańskie jak miłość bliźniego i niemówienie o nim fałszywego świadectwa…

  Echhh :/

Comments are closed.