“Warto być Polakiem”

“Warto być Polakiem” – rzekł pierwszy.
“Zwłaszcza za granicą!” – należałoby w zgodzie z prawdą dodać.

“Warto być Serbem” – mawiał Slobo, efekty znamy :]

Nacjonalizm w biednych (a czasem i bogatych) Państwach prowadzi do zguby. Przed nacjonalizmem ostrzegał Jan Paweł II.

One thought on ““Warto być Polakiem”

 1. Może powiem herezję, ale Jan Paweł II nie dostrzegał tego, co dostrzegł jego następca Benedykt XVI. A mianowicie groźby islamizacji Europy.

  Miłe gesty wobec islamu stanowią tylko dla nas oznakę szacunku i chęć pojednania i gest przyjaźni.

  Tymczasem Koran w kilku miejscach napomina, by muzułmanie nawet nie usiłowali przyjaźnić się z chrześcijanami.

  3:28 Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie.

  3:118 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie bliskich przyjaciół spoza waszego grona; tacy nie omieszkaliby wam szkodzić; chcieliby, abyście się znaleźli w utrapieniu. Zawiść zionie z ich ust, a to, co kryją ich piersi, jest jeszcze gorsze. Wyjaśniliśmy wam znaki, jeśli jesteście rozumni!

  5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

  5:57 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół tych, którzy z waszej religii czynią przedmiot szyderstwa i zabawy; oni są spośród tych, którzy przed wami otrzymali Księgę, i spośród niewiernych! I bójcie się Boga, jeśli jesteście wierzącymi!

  5:80 Ty widzisz wielu spośród nich, jak biorą sobie za przyjaciół tych, którzy są niewierni. Jakże złe jest to, co przygotowały dla nich ich dusze! Rozgniewał się na nich Bóg i będą przebywać w cierpieniu na wieki!
  5:81 Gdyby wierzyli w Boga i Proroka, i w to, co jemu zostało zesłane, to nie wybraliby sobie niewiernych za przyjaciół. Lecz wielu spośród nich to bezbożnicy.

  Ogromna miłość do Jana Pawła II i ogromny szacunek za trzeźwe spojrzenie na świat dla Benedykta XVI…

  Ale przyznaję, że warto być Polakiem

Comments are closed.