Prawda

W ostatnich dniach to słowo wypowiedziano wiele razy, ale czy świadomie?
Prawda wyzwala, ale tylko wtedy, gdy jest Ewangeliczną Prawdą przepaloną w Miłości Chrystusa Zmartwychwstałego!
Ewangeliczna Prawda wyzwala, ludzkie półprawdy nigdy!

Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.
(J8,31-32)

7 thoughts on “Prawda

 1. Nie pozostaje nic innego, jak zapytać “cóż to jest: ‘Prawda'”?
  Nie jest to pytanie takie znowu bezzasadne, a wszystkie gładkie odpowiedzi typu “Jezus jest Prawdą” brzmią może dobrze dla wytrenowanego teologicznie ucha. Pozostaje jednak pytanie: co to znaczy, że “Jezus jest Prawdą”?

  Mam wrażenie, że kończy się powoli era ‘haseł’, a nadchodzi era ‘świadectw’. Hasła się wycierają – również za sprawą mechanizmów, które przedstawiasz w notatce.

  Tak więc: era świadectw? 🙂

  pozdrawiam!

 2. Dokładnie tak! Era świadectw, tylko w moim odczuciu ona już została zapoczątkowana pontyfikatem Jana Pawła II. Mam na myśli jego wielką pracę w celu ukazania Światu świadectw życia świętych i błogosławionych wyniesionych na ołtarze za tego pontyfikatu.

  Na koniec pozostawił w testamencie świadectwo własnego życia.

  Bardzo przyziemnie szukając prawdy, myślę, że traci się moralne prawo do głoszenia prawdy, gdy na przykład do południa biega się i krzyczy o prawdzie, a po południu ogląda programy z satelity dzięki nielegalnie przekodowanej karcie przez co unika się opłat abonamentowych. Prawda wymaga tej samej postawy wobec ludzi gdy się widocznym, jak i wtedy gdy się nie jest widocznym – we własnym domu.

 3. Zgadzam się. Akurat dzisiaj rozmawialiśmy z Żoną o dotrzymywaniu danego słowa. Nawet tego danego sobie.
  Ja osobiście mam z tym problem…

  Tak na marginesie zupełnie – w jaki sposób działają “ślady”? Wydają mi się fajnym mechanizmem, ale po pobieżnej lekturze znalezionej w internecie definicji, mechanizmem niezrozumiałym…

 4. Ślady teoretycznie ułatwiają odwołania do innych stron, czyli ktoś wklejając u siebie ślad jako linka do tego wpisu, automatycznie zostaje dodany przy wpisie jako ślad.

  Niestety ma to złe strony, spamerskie serwisy potrafią zbombardować bloga fałszywymi śladami, a w następstwie doprowadzić do zblokowania serwisu. Jakiś czas temu ślady były bardzo popularne, teraz chyba są sporadycznie wykorzystywane w blogach, z powodu spamu.

 5. To kto ma prawo moralne do mówienia Prawdy? tylko ten, co nieskazitelny, i żadnego grzechu nie ma?…
  A tu nawet JP II się spowiadał przecież co 2 tygodnie. Z czymś do tej spowiedzi chodzić musiał. A przed spowiedzią przecież też głosił Prawdę.

 6. Jaremo Drogi

  spróbuję Ci to wyjaśnić najprościej jak umiem 🙂

  Każdy ma prawo mówić Prawdę o ile jest to prawda! Natomiast to co ostatnio słyszę i łagodnie nazwałem półprawdami, to świadome kłamanie i rzucanie oszczerstw, czyli zaprzeczenie idei Chrystusa.

  Prawda jest celem naszego ziemskiego życia, natomiast półrawdy są środkiem do osiągania doraźnych korzyści politycznych, materialnych etc.

Comments are closed.