Drupal vs Joomla

Po raz kolejny podjąłem próbę równoczesnego zgłębienia tajników Drupala i Joomli oczywiście w wersjach beta. Poznawanie i testowanie oprogramowania beta ma jedną dobrą zaletę, nigdy nie wiadomo czy to ja coś źle robię, czy też jest to jeszcze błąd programu 🙂

5 thoughts on “Drupal vs Joomla

 1. Raczej polecam Joomlę, instalowałem i stosowałem ją wielokrotnie i nie było problemów. Najważniejsze jest zrozumienie hierarchii sekcji i kategorii, później obsługa jest dość intuicyjna. W razie czego służę pomocą via email.

 2. Wielkie dzięki Sławku za radę, joomla jest rzeczywiście bardzo ciekawa i dość intuicyjna jak się ustawi. Osobiście czekam na jej wielki krok naprzód w wersji 1.5, która niestety ciągle czeka na ostateczne pojawienie.

  Drupal jest ciekawy ponieważ oferuje ciekawy sposób rozbudowy tylko o to co jest potrzebne, czyli daje się wspaniale dostosować do aktualnej potrzebny danej strony.

  Myślę ciągle o zrealizowaniu mojego marzenia – strony o oboju, z pewnymi zasobami, które przez lata nazbierałem, a równocześnie chciałbym pomóc żonie w promocji jej hobby na www.

  Testuję oba, bo chciałby wybrać najlepiej, ale może jakimś twórczym rozwiązaniem będzie wykorzystanie obu na dwóch różnych stronach. Pomyślę jeszcze o tym uważniej studiując możliwości Joomli.

  pozdrawiam

 3. Łał… Czy to jest zmiana silnika, czy też po prostu mała korekta css, tak jak pisałeś?

  Notka zainspirowała mnie do szybkiego rzutu oka na Joomlę i Drupala. Wybrałem tego drugiego, ale tak na szybko. Generalnie tylko dlatego, że przy Joomli musiałbym strasznie dużo [i]effortu[/i] włożyć w wycinanie funkcjonalności… A ja chciałem żeby cokolwiek działało od razu. No i zadziałało, choć jeszcze nie wiem do końca co i jak… ;-).
  Wiem, że stosuję podejście ekstremalnie nieprofesjonalne… Że najpierw stronę trzeba zrobić, a potem powiesić na sieci a nie odwrotnie… Ale cóż poradzić… Gorąca krew…

Comments are closed.