SB poczciwi ludzie

Wreszcie dostrzegłem człowieka w SB’kach i to dzięki sprawie Wałęsy. Bo jeśli wierzyć relacji w dziennik.pl, to cała wieś odzyskała pamięć i mówi tymi samymi słowami co podobno pewien mgr. (z kropką!!!) w swojej książce. Przez tyle lat czekali aż się pojawi mgr. (z kropką!!!) i wcześniej nie puścili pary z ust.

I pomyśleć, że SB’cja która przez lata musiała szukać i mieć haki na ludzi opozycji, miała na tyle sumienia, że nie opublikowała w reżimowej telewizji reportażu o nieślubnym dziecku! Jedynie spreparowała rękami tejże telewizji rzekomą rozmowę Wałęsy z bratem.

Oczywiście patrząc na to z drugiej strony, czyli miłośników linczowania Wałęsy, jest to kolejne potwierdzenie przyjaznej SB wobec wyżej wymienionej osoby. I tego epokowego odkrycia dokonał niesamowity mgr. (z kropką!!!), który urodził się najpewniej w 1985r. a w roku Okrągłego Stołu miał 4latka.

A na poważnie nie wierzę, aby SB nie wykorzystało wszystkiego co możliwe – włącznie z nieślubnym dzieckiem – w celu wstrzymania nagrody Nobla, lub też obalenia pozycji Wałęsy jako przewodniczącego NSZZ Solidarność. Ale cóż, logika jest nauką dla niektórych wymarłą!

Spłaciliśmy długi Gierka i zamknęliśmy czas życia przeszłością ekonomiczną, teraz czas aby zamknąć grzebanie w przeszłości historycznej i zacząć tu i teraz. Polsko żyj wreszcie tu i teraz!!!

2 thoughts on “SB poczciwi ludzie

  1. esbecy nie budzą we mnie sympatii. żadnej.
    A sprawa tej książki – w zasadzie pracy magisterskiej (sic!) – o Wałęsie, która powiela najgorsze oskarżenia wobec tego człowieka jest dla mnie bardzo ciekawa. W szczególności wręcz skandaliczna reakcja na to ekipy rządzącej (kontrola w UJ).
    Tak, czy inaczej widzę w tym kolejne mieszanie jakichś środowisk … bleee….

    ps. gdzie pojawia się ten tytuł magistra z kropką? 😉

  2. mgr. to moja przekora podkreślająca wagę pracy i tytułu 🙂 wzorowana na żarcie pewnego doktora z byłej uczelni, który witając studenta przed wpisem przedstawiał się – bo wielu studentów widziało go po raz pierwszy – a gdy dodatkowo zauważał dr. (z kropką w indeksie) zwykł mawiać, że wbrew pozorom dr. przed nazwiskiem nie pochodzi od drwala 🙂

Comments are closed.