Ojcowie

Każdy sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą.

Po wysłuchaniu dzisiejszych informacji z życia politycznych elit, dochodzę do następującego wniosku. Ojcowie czekali w “ukryciu”, gotowi do nagłego, śmiałego wkroczenia na scenę. Prezydent w tym celu poleciał nawet do Korei, Premier i Rząd zawiesili swoją działalność i zaprosili dziennikarzy, podobnie postąpili koalicyjni posłowie. Niestety, tak jak obecna ekipa rządząca nie ma widocznych efektów w gospodarce, tak i w sporcie. Po przegranej, nasi piłkarze mogliby się poczuć sierotami, ale są z nimi kibice. Szanuję naszych piłkarzy za awans do Mistrzostw Świata. Reprezentują przecież kraj, w którym jest w zasadzie tylko jeden prawdziwy stadion (Stadion Śląski w Chorzowie – choć z odległymi trybunami), nie ma dobrych rozgrywek okręgowych młodzików, nie ma szkolenia młodzieży, sportowego życia w szkołach i finansowania sportu wyczynowego. Ci piłkarze awansowali z biednej Polski. Dla przeciwwagi taka mała Słowenia, a jaki potencjał sportowy we wszystkich dyscyplinach.

To nie piłkarze są sierotami, sierotami jest społeczeństwo polskie pozbawione finansowania: sportu, kultury i sztuki. A “pazerni sukcesu” ojcowie SLD niech się lepiej schowają na zapleczu!!!

11 thoughts on “Ojcowie

 1. *panstwu dziekujemy*

  mysle jednak, ze jesli panstwo ma finansowac spoleczenstwu “sport, kulture i sztuke” rownie skutecznie, jak to czyni z innymi dziedzinami, ktore juz podobno spoleczenstwu finansuje (np. sluzbe zdrowia czy edukacje), to moze lepiej niech po prostu obnizy podatki, dzieki czemu spoleczenstwo bedzie mialo pieniadze, by wlasnorecznie sport, kulture i sztuke sfinansowac, kupujac bilety, ksiazki oraz plyty.

 2. *Podatki?*

  3x TAK, zgadzam się obniżka podatków to podstawa. Jednak Państwo ponadto musi finansować w skali makro: sport, kulturę i sztukę, ponieważ nie wierzę w zebranie niskoopodatkowanych obywateli w celu budowy Stadionu Narodowego itp. itd.
  Na razie Państwo ma zamiar wyrzucić pieniądze na bzdurną likwidację kas chorych – dlaczego, ponieważ zaczęły przynosić oszczędności.

 3. Najpierw wyrzucało pieniądze na budowę kas a teraz na ich niszczenie.

 4. Moim zdaniem nikt nie jest w stanie dobrze zagrać dobrym stadionem :-). W dobrej drużynie piłkarskiej podstawa to talent i ciężka praca. Jeśli sprezentujemy naszej reprezentacji Wielki Wspaniały Stadion Narodowy, nie zapewnimy sobie automatycznie zwycięstwa w finałach MŚ. W Polsce trzeba promować sport wśród młodzieży, a to jest – moim zdaniem – zadanie lokalnego samorządu.

 5. *młodzież*

  sport jest promowany wśród młodzieży, wystarczy spojrzeć ilu chłopaków gra teraz na boiskach szkolnych. tylko teraz najczęściej w przerwie palą fajki, albo blanty.

 6. *motywować przede wszystkim*

  spójrzmy prawdzie w oczy: w takiej Korei mają jedenastu piłkarzy. no może piętnastu. pełny profesjonalizm, wytrenować jedną reprezentację, nie rozdrabniając się i..

  motywować. przede wszystkim motywować. przegrasz — Twoja rodzina idzie do obozu, Ty na tortury. wygrasz — jesteś bohaterem narodowym.

  rzekłem ja, ignorant równie polityczny, jak i piłkarski =]

 7. *a o ZSRR zapomnielim?*

  ZSRR miało świetny sposób na biegówki, to znaczy narciarstwo biegowe. Zawoziło się delikwenta helikopterem na krańce Syberii i albo sam dotarł do Moskwy, dzięki czemu jechał na olimpiadę, albo nie był juz ciężarem dla reprezentacji.
  Może, te proste wzorce nie zawodzą?

 8. *a od czego kibice?*

  za motywowanie mogą się wziąć sami kibice – np. niejaki Escobar z Kolumbii strzelił samobója w meczu z USA.. po powrocie do domu dostał 12 kul…

 9. *co do ZSRR*

  Po słynnym meczu przeciwko drużynie Związku Radzieckiego po którym ONI odpadli, a my nie, do Polski doszedł telegram o treści:”Gratulacje STOP gaz STOP ropa STOP”.

 10. *Rosja*

  Jak rosja przegrała kilka dni temu, wybuchły zamieszki na ulicahch. Podpalano samochody, niszczono budynki itd. Jak wrócą piłkarze to tłum ich zlinczuje

Comments are closed.