Przekora mówi, kapitalizm skandalem stoi

Przekora mówi, kapitalizm skandalem stoi. Potwierdzeniem tego ma być obecna sytuacja w USA. Politycy w Polsce zacierają ręce mówiąc “zgniły kapitalizm sam się w proch obróci”.
Ułuda mówi, tylko socjalizm, tylko socjalizm. Przecież w czasach socjalizmu nikt nie narzekał! Drobny szczegół, że jakikolwiek osobnik podejmujący próbę narzekania, był uprzednio zamykany proponuję kołchozowo przemilczeć. SLD-UP krzyczy Niech żyje socjalizm!. Oby tylko w pustych głowach towarzyszy.
Zdrowy rozsądek mówi, ludzie weźmy się wreszcie do ROBOTY. Nie czekajmy na ordery i dyplomy. Tylko mądrą pracą na polu nauki, polityki, sztuki, kultury i sportu pokonamy hydrę przeciętniactwa, cwaniactwa i partyjniactwa. Dobrze o tym wiedzieli wielcy Polacy – himalaiści, którzy na przekór marazmowi wchodzili w najtrudniejszych zimowych warunkach na Mount Everest – koronę Ziemi. My także możemy tego dokonać w samorządności lokalnej, a następnie krajowej na przekór Kanclerzowi, Złotoustemu i chudnącemu Prezydentowi. Być Polakiem to zaszczyt, z którym musimy nauczyć się żyć, a nie uciekać za granicę. Patrząc na pseudomądrości ekonomiczne wypowiadane każdego dnia przez Kanclerza, Złotoustego i innych, utwierdzam się w przekonaniu, że dziecko z 2 klasy podstawówki mówiłoby logiczniej i prawdziwiej. Jak słusznie zauważył Nestor 2×2=4(sic!) w komentarzu hasło przewodnie.
Szcześć Boże na pracę i znojny trud!

3 thoughts on “Przekora mówi, kapitalizm skandalem stoi

 1. *ogłupiał czy co?*

  No coś Ty Jarku! Socjalizmu nam trza!
  Przecież w socjaliźmie : czy się stoi czy się leży 2000 się należy. Lepper ostatnio zaproponował 1000 zł zasiłku dla wszystkich bezrobotnych:).

 2. racja, weźmy się wreszcie do roboty, a to, co w ten niepopularny dziś sposób zdobędziemy, zaraz nam w imię sprawiedliwości społecznej zabiorą, i dadzą tym, co nie robią nic.

  🙂

 3. *Zabieranie*

  Napisałem “… na polu nauki, polityki, sztuki, kultury i sportu” z nadzieją, że w tych dziedzinach nikt nie jest w stanie odebrać nam zdobyczy, w odróżnieniu od pieniędzy. Przykład himalaistów i ich uwiecznienie w światowej historii jest dla mnie taką nadzieją!
  Cytując A.Mickiewicza:
  “Nauką i pieniędzmi drudzy cię zbogacą,
  Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą.”

Comments are closed.