wszystko zaczęło się we Wrocławiu…

W ostatnich dniach grudnia AD1989 wszystko zaczęło się we Wrocławiu… Tutaj było spotkanie z M. w Teatrze Polskim na scenie, gorączkowa rozmowa przez tłumacza, a potem już luźniejsza w tym samym języku… była hala na Witelona, wspólne posiłki, bandażowanie palca… i zaproszenie do Poznania.

Potem był wiosenny wyjazd do M. do Poznania AD1990 i zauroczenie ludźmi i miastem… osiadłem tam na czas studiów, ciągle spotykając się z M. i kolejnymi szybko poznawanymi osobami… Mijały kolejne lata, coraz rzadsze ze względu na odległość: spotkania i rozmowy z M.

Wczoraj grudzień AD2003 koło historii domknęło się, byłem we Wrocławiu z moim chórem, i spotkałem Chór z Poznania, w którym udziela się M. Łza w oku się zakręciła, a serce żywiej zabiło, tyle wspólnych wspomnień… nawet nowa płyta tego chóru ma ten sam tytuł i wigilijne kantyczki, jak te które nagrywaliśmy w innym składzie na kasetę AD1993…

Czas mija, ale prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko 🙂

3 thoughts on “wszystko zaczęło się we Wrocławiu…

 1. *naiwna…*

  (…)
  … i ja właśnie nieustannie wyobrażam sobie, że mam miliony przyjaciół… bo tak czuję.. i tak chcę traktować każdego Człowieka jak Przyjaciela… bo wiem, że “każdy Człowiek to Anioł Wcielony” (tak powiedział mi dr K. Mech, który się chyba trochę na tych sprawach zna…)
  a ja mam dziwne szczęście, że nieustannie i Przypadkowo natrafiam na takich Aniołów, co uczą mnie życia i mądrości… bo trzeba mi tego bardzo… bo mam pewne braki… ale wiem to i chcę pracować nad sobą, dlatego Pan Bóg posyła mi Aniołów Wcielonych…
  dlatego i Panu i Aniołom dziękuję…
  i przepraszam…

Comments are closed.