Lubecka i Rostock

Podróż na piękny ślub Przyjaciela do Rostocku, 50 godzin poza domem, z czego 38 w podróży. Szkoda, że transport z Polski do Niemiec jest ciągle nieżyciowy. Aby dostać się do Rostocku, trzeba jechać autobusem przez Berlin, Hamburg do Lubecki, a potem powrócić pociągiem do Rostocku.

Z drugiej strony wyjazd za granicę, był wspaniałym czasem oddalenia od polskiej marnej klasy politycznej, żyjącej kłamstwem i przeszłością. Wczoraj dokonałem przyspieszonego-pobieżnego zapoznania z tym co w ciągu ostatnich paru dni wydarzyło się w Polsce.

Oczywiście wadza nie pochwaliła się żadną ustawą gospodarczą, żadną reformą prawa podatkowego, żadnym przyspieszonym terminem wejścia do strefy Euro etc. Za to dowiedziałem się, że 16 lat temu coś się wydarzyło i teraz jest to najważniejszy polski problem społeczny, a nie masowa emigracja młodych.

Zastanawiam się też – jako człowiek o dobrej pamięci – dlaczego p.JK przez lata uniewinniał Rokitę, a dzisiaj czyni go winowajcą, skoro w latach 90-tych to bracia Kaczyńscy byli ministrami prezydenckimi i współnadzorowali służby specjalne, a nie Urząd Rady Ministrów.

Pozostaje robić swoje i życzyć tym, którzy żywią się tym żenującym spektaklem, aby zapomniana gospodarka nie zjadła im z dnia na dzień oszczędności całego życia. Bo wtedy znowu usłyszymy, że za gospodarką stał układ, a nie brak reform i mądrych ustaw.