Znalazłem, przeczytam i prześlę dalej 😉 Korzystajcie chłopaki z porad!!! 9 atrybutów Sieciowego Supermana
Daily Archives: June 18, 2003
Normalny dom
Normalny dom. Byłem wczoraj u przyjaciół. Widujemy się rzadko, ale jak już, to bardzo intensywnie. Wspaniałe młode małżeństwo.
Kulinarne szczegóły: 2x rodzaje fantastycznych sałatek z opiekaną bułką zamaśloną ziołami, do tego wyśmienite czerwone wino i ice tea…
Wszystko to, w wyśmienitej atmosferze balkonu, bez pośpiechu, niczym środek wakacji na jakiejś riwierze. Na dodatek okraszone rozmową, żartem i życiodajnym sporem.
Spotkanie przyjaciół, wielki Dar, trzymający przy życiu, pomagający wyrwać się na dłuższą chwilę (Carpe diem) z wszelkich prac i zachęcający do dalszego brnięcia pod prąd 🙂
Psssssssssss… ale o tym WINIE to cichosza!!! 😉
PS
Zakała ze mnie, zapomniałem o najważniejszym! Było ciasto z kruszonką i wyśmienitym wnętrzem, palce lizać. Cóż smaku słowami nie jestem mocen przekazać, a szkoda…
Miłość i odpowiedzialność
Po moich pospiesznych zapiskach w poprzednim wpisie, trzeźwe i przemyślane słowa Papieża:
Tylko prawda o osobie umożliwia rzeczywiste zaangażowanie wolności w stosunku do tej osoby. Miłość polega na zaangażowaniu wolności, jest ona wszak oddaniem siebie, a oddać siebie to właśnie znaczy: ograniczyć swoją wolność ze względu na drugiego. Ograniczenie wolności własnej byłoby czymś negatywnym i przykrym – miłość sprawia, że jest ono czymś pozytywnym, radosnym i twórczym. Wolność jest dla miłości. Nie użyta, nie wykorzystana przez nią, staje się wolność właśnie czymś negatywnym, daje człowiekowi poczucie pustki i niewypełnienia. Miłość angażuje wolność i napełnia ją tym, do czego z natury lgnie wola – napełnia ją dobrem. Wola dąży do dobra, a wolność jest własnością woli, i dlatego wolność jest dla miłości, przez nią bowiem najbardziej człowiek uczestniczy w dobru. To jest istotny tytuł do jej pierwszeństwa w porządku moralnym, w hierarchii zdrowych tęsknot i pragnień człowieka. Człowiek pragnie miłości bardziej niż wolności – wolność jest środkiem, a miłość celem. Pragnie jednak człowiek miłości prawdziwej, bo tylko opierając się na prawdzie możliwe jest autentyczne zaangażowanie wolności. Wola jest wolna, a równocześnie “musi” szukać dobra, które odpowie jej naturze, jest wolna w szukaniu i wybieraniu, ale nie jest wolna od samej potrzeby szukania i wybierania. […]
s.120-121